Emre Can Temur

Yazılımcı

Blogger

Ethical Hacker

Pentester

Grafiker

Emre Can Temur

Yazılımcı

Blogger

Ethical Hacker

Pentester

Grafiker

Blog Yazıları

Çalınan Instagram Hesabınızı Kurtarın

Çalınan Instagram Hesabınızı Kurtarın

Evet saygı değer okurlarım, bu gün bomba bir makale ile sizlerleyim. Çalınan “Instagram” hesabınızı kurtarmanın metodunu sizlere sunacağım.

Başlamadan önce;

İşlemin kesin şekilde olacak diye garantileyemem fakat en çok bilinen metod budur. Biliniz ki, bunları yapmadan önce hesabın size ait olduğunun bariz şekilde belli olması gerekir. Yoksa işe yaramaz.

 

Nasıl Yapılır ?

  • Öncelikle Instagram’a en çok nereden giriş yapıyorsanız, bkz : ev, okul, ofis, köy, park vs vs.. yerde bulunun ve WiFi ve ya Mobil Veri aracılığıyla, hangi bağlantı ile bağlıysanız o şekilde bağlanın.
  • Instagram’a girerken 2 defa “Şifremi Unuttum” işlemini yapın.
  • Mail olarak 2 defa gönderin.
  • 5 Dakika geçtikten sonra, “Hesabımı Bul” kısmından mail adresimizi tekrar girerek “Daha Fazla Yardıma İhtiyacım Var” kısmına tıklayarak, formu dolduruyoruz ve mail adresi sizin eriştiğiniz ama aynı zamanda hesabınızdaki değiştirilmiş ve ya kullandığınız mail adresi olmalı.
  • Akabinde, adımları tamamladıktan yaklaşık 15 – 20 Dakika sonra, Instagram Turkey ekibinden size mail gelecektir. Mailde bilindiği kadarıyla sizden bir kağıda istenilen sayıyı ve kullandığınız kullanıcı adı ile adı soyadınızı girmenizi istiyorlar. Akabinde yine 5 ila 10 dakika sonra, size bir mail ile dönüş yapıyorlar.

Bu sayede, adımları ve hesabınızın size ait olduğunu doğruladığınız zaman Instagram ekibi size Şifre Sıfırlama bağlantısı gönderir. Bu sayede, çalınan hesabınızı kurtarmış olursunuz.

 

Umarım faydalı bir içerik olmuştur, bir sonraki makalede görüşmek dileğiyle.

 

 

Taggs:
Write a comment